Tak nám Pán Boh stvoril homosexuálny gén

Autor: Erich Mistrík | 21.11.2014 o 9:49 | Karma článku: 12,67 | Prečítané:  8627x

Ak rímsko-katolícka cirkev akceptuje evolučnú teóriu, mala by akceptovať aj homosexualitu zakotvenú v génoch.

Nedávno sa pápež František vyjadril, že evolúcia nie je v rozpore s kresťanskou vierou. Pretože nebol prvý, asi to nebolo náhodné tvrdenie, ale presvedčenie: Boh stvoril Adama a Evu, a tí sa – ako ľudské bytosti – vyvíjali podľa princípov Darwinovskej evolúcie.

Nedávno som počul názor, že homosexualita nie je prirodzená: Lebo Boh stvoril muža a ženu! Ak by si totiž prial niečo iné, stvoril by dvoch Adamov alebo dve Evy.  Preto je prirodzené, že partnersky nažívajú muž a žena.

Je síce zvláštne, ak v súvislosti s božím stvorením používame termín „prirodzený“, pretože stvorenie môže byť len nadprirodzené, lebo je mimo zákonov tohto sveta. Prirodzené môže byť to, čo sa prirodzene VYVINIE, nie to, čo Boh nadprirodzene STVORÍ. Ale to je už len terminologický perfekcionizmus.

Je tu iný, dôležitejší problém.

Ak zapojíme evolúciu do procesov, ktoré nasledovali po vymodelovaní Evy z Adamovho rebra, príde na scénu genetický materiál Adama a Evy. Moderná teória evolúcie sa nezaobíde bez genetiky. A ak majú genetické výskumy pravdu, homosexualita je zakotvená v génoch.

Máme tu teda problém. Keďže je kresťanský Boh všemocný, ťažko uveriť, že by spustil evolúciu len tak, samú pre seba, nech si robí, čo chce. Ak je skutočne VŠEmocný, musí buď ovládať každý detail DNA, alebo minimálne vidieť a vedieť, že sa tu nejaký „čudný“ gén vyvinul. V „jeho“ evolúcii sa nemôže udiať náhodne. Ak sa mu v nej niečo nepáči, môže kedykoľvek zasiahnuť.

Ten gén totiž odporuje pôvodnému božiemu stvoreniu muža a ženy, ktorí majú nažívať ako heterosexuálny pár.

Existujú koncepcie, ktoré hovoria, že Boh stvoril svet, a ten sa potom už vyvíja samostatne. Sú však v rozpore s princípom všadeprítomného a všemocného stvoriteľa, lebo ak je VŠADE a ovláda VŠETKO, nemôže sa nič diať bez jeho vôle.

Dobre, možno si prial, aby sa veci diali bez jeho zásahu. Ale v prípade „homosexuálneho génu“ vzniklo niečo, čo protirečí jeho pôvodným zámerom. Prečo nezasiahol?

Čiže – pre každého, kto si doteraz neuvedomil, kam smerujem – kresťanský Pán Boh musel stvoriť aj homosexuálny gén. Alebo minimálne schválil jeho existenciu.

Pápež sa vyslovil, že rímsko-katolícka cirkev akceptuje teóriu evolúcie. Ak chcú byť cirkevné hierarchie konzistentné vo svojich výrokoch, asi by mali akceptovať homosexualitu ako súčasť prirodzenej evolúcie.

Rôzne kresťanské cirkvi venujú mnoho energie do boja proti homosexualite, ale na druhej strane sa tvária, že nemajú problém s genetikou. Prečo teda nemôžu aj „homosexuálny gén“, a z neho vyplývajúce správanie ľudí, pochopiť ako súčasť prirodzeného vývinu potomstva Adama a Evy?

Ak VŠEmocný Boh nezasiahol, keď sa mu pred očami kdesi vyvinul „homosexuálny gén“ (lebo Boh vidí všetko), prečo zasahujú cirkevné hierarchie, ktoré pozostávajú zo slabých smrteľných ľudí?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Slobodné a rozvedené matky sú moderné vdovy, tvrdia Kotlebovci

Kotlebovci cielia na zraniteľné skupiny s najväčšími finančnými problémami.

PLUS

Európa sa hýbe smerom, akým chce Merkelová

Angela Merkelová bola v posledných rokoch tvárou Európskej únie. Bez domáce podpory to bude mať oveľa ťažšie.


Už ste čítali?