Naše školstvo obchádza strašidlo nového náboženstva

Autor: Erich Mistrík | 31.8.2012 o 21:28 | Karma článku: 10,40 | Prečítané:  1455x

Už druhý minister školstva je nadšencom pre Planétu vedomostí. Zdá sa, že v priamom prenose sledujeme vznik nového ministerského náboženstva.

Ako keby sa ministri E. Jurzyca a D. Čaplovič dohodli. Rovnaké vyhlásenia: Chceme moderné školstvo, treba Planétu vedomostí. Chýbajú nám učebnice, treba Planétu vedomostí. Učitelia volajú po Planéte vedomostí. V 21. storočí treba Planétu vedomostí.

To sú akože argumenty pre jej nákup.

Pod „tlakom odbornej verejnosti" sa priznávajú aj nejaké pochybnosti. V Planéte vedomostí sú nejaké chyby, ale dáme ich opraviť.

Sledujeme aj rituálne tance ohľadne financií. Cenu dokážeme znížiť. Peniaze získame z takých a takých fondov. Peniaze na ňu ušetríme inde. Netreba verejnú súťaž.

Začína tu vznikať nové náboženstvo.

To náboženstvo má svojho boha - Nepýtajte sa na povahu a kvalitu Planéty vedomostí, ona proste Je. Nepripomína to jednu známu vetu - Som, ktorý som? Alebo inú - Nebudeš mať iný produkt ako Planétu vedomostí a Agemsoft je zvestovateľom tejto Planéty?

Má svoje východiskové tvrdenia a dogmy, o ktorých sa v náboženstve nediskutuje - Planéta vedomostí je vynikajúci produkt.

Má svoje sväté písmo, ktoré je kánonom - Planéta vedomostí ponúka niekoľko prírodných vied, a podľa nich sa majú spracovať aj iné predmety. Ako v každom svätom písme, aj v nej sa nájdu nejaké detaily, ktoré odporujú realite, ale tie predsa nezmenšujú hodnotu základnej myšlienky zjavenej Planétou.

Myslím, že má svoju vieru - Zdá sa, že obidvaja ministri sa stali nadšencami pre Planétu vedomostí aj bez toho, aby ju poriadne poznali. Alebo bez toho, aby poznali reálnu situáciu na školách a  reálne potreby škôl.

Má svoje rituály - Pri zmienkach o ohromnej cene Planéty vedomostí ministri svorne a štandardne zdôvodňujú, že finančne je to v poriadku.

Má svojho najvyššieho kňaza - My (= ministerstvo) vám (= školám) zvestujeme pravdu o Planéte vedomostí. My vieme, že je pre vás dobrá, lebo my najlepšie poznáme našu Planétu vedomostí.

Má svoju cirkev - Ľudia boli platení za to, aby ju v školách vyskúšali, a potom ju obhajovali. To bol síce vynález predchádzajúceho ministra, ale aj súčasný minister používa tvrdenia týchto kňazov Planéty na zdôvodnenie svojho zámeru.

Má svoju medzinárodnú sieť prívržencov - Používajú ju aj v zahraničí, a je to tam dobré.

Len jedna otázka mi stále vŕta hlavou: Kedy už budeme mať ministra školstva, ktorý sa neupíše žiadnemu náboženstvu, ale bude chcieť poznať realitu?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan: Bol som zmierený s tým, že nevyhrám

Slovenský cyklista dokázal to, čo sa ešte nikdy nikomu nepodarilo.

ŠPORT

Sagan, Sagan a opäť Sagan. Chlapec bez nervov je tretí raz majstrom sveta

Pre mňa je to neuveriteľné, výnimočné, vravel slovenský cyklista.


Už ste čítali?